راهنمای خرید ابزار و یراق

بهترین موتور برق بی صدا برای حیاط خلوت شما

اگر در یک روز گرم تابستانی ناگهان برق خانه قطع شود، چه فکری به ذهنتان می‌رسد؟ آیا راهی به ذهنتان می‌رسد که یک اتاق را خنک کنید و در ساعاتی که برق نیست، یک خواب راحت داشته باشید؟ موتور برق بی صدا خانگی یکی از بهترین راهکارهایی است که اگر برق خانه قطع شد، باید از آن استفاده کنید. در بازار دستگاه‌های زیادی وجود دارد که البته به دلیل سر و صدای زیاد، محبوبیت زیادی ندارند. در اینجا ما قصد داریم 5 دستگاه ژنراتور برق را در ابزار بیات که می‌تواند برای خانه شما مناسب باشد، معرفی کنیم.

موتور برق سایلنت هیوندا 3/2 کیلو وات مدل hg 1230-lg

شرکت هیوندا یک محصول با توان 2/3 کیلو وات تولید کرده است که جز موتور برق‌های کم صدا و خانگی به شمار می‌رود. این موتور برق بی صدا خانگی می‌تواند برق مورد نیاز برای خانه شما در روزهای گرم تابستان و یا در سایر ایام سال تأمین کنید. موتور برق سایلنت هیوندا 3/2 کیلو وات مدل hg 1230-lg تنها 32 کیلوگرم وزن دارد و حمل و نقل آن چندان دشوار نیست.

این دستگاه 10 لیتری با سوخت بنزین کار می‌کند و می‌توانید با شارژ آن، به مدت چند روز از آن استفاده کنید. کم صدا بودن مهم‌ترین مزیت این ژنراتور برق است که سر و صدای زیادی در ساختمان ایجاد نمی‌کند. اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید، قطعا سر و صدا یکی از مشکلاتی است که استفاده از موتور برق به همراه دارد. اما این دستگاه با استقبال خوبی روبرو شده است.

این موتور برق هیوندا 2.8 کیلووات آمپر خروجی و 13.5 آمپر ولتاژ خروجی AC دارد. 220 ولت بودن ولتاژ خروجی این دستگاه را برای کاربرد در خانه مناسب می‌کند تا دستگاه‌های خانگی از برق تولید شده آن استفاده کنند. این موتور برق تک فاز 2 عدد خروجی دارد و با داشتن بدنه از جنس آلومینیوم بسیار سبک است و سیم پیچ آن با فلز مس تهیه شده است. به طوری که بتواند جریان برق بهتری را برای خانه شما تأمین کند. موتور برق سایلنت هیوندا 3/2 کیلو وات مدل hg 1230-lg به صورت تک سیلندر و 4 زمانه تولید شده است.

میزان صدای تولید شده توسط این موتور برق حداکثر 63 دسیبل است که نسبت به موتور برق‌های پر صدا یک محصول عالی به نظر می‌رسد. داشتن نشانگر وضعیت توان خروجی، اورلود و هشدار روغن از دیگر امکانات این ژنراتور هیونداست.

بهترین موتور برق بی صدا خانگی

موتور برق بنزینی سایلنت هواسدان 4 کیلووات مدل H4500iE

یکی دیگر از بهترین ژنراتور‌های تولید برق توسط برند هواسدان تولید شده است. این دستگاه برق 4 کیلو وات می‌تواند در ساختمان‌های مسکونی و یا هر محیط دیگری که به سر و صدا حساسیت دارد، استفاده شود. موتور برق بنزینی سایلنت هواسدان 4 کیلووات مدل H4500iE برای بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، ویلاها، هتل، بانک، پاساژ، مدارس و مهد کودک نیز مناسب است و تنها کاربرد خانگی ندارد.

از جمله مشخصات فنی این مولد الکتریکی باید به توان حداکثری 4 کیلو وات و فرکانس 50 هرتز اشاره کنیم. سیم پیچی آن به طور 100 درصد از مس تهیه شده است و می‌توان گفت یک ژنراتور پرقدرت و بادوام است. این دستگاه 2 خروجی نیز دارد و برای سطح روغن نیز سنسور تعبیه شده است.

داشتن سنسور حرارتی ژنراتور، تثبیت کننده ولتاژ -avr و تنظیم کننده دور موتور از دیگر قابلیت‌های این دستگاه تولید برق هواسدان است. این محصول 40 کیلوگرمی را به راحتی می‌توانید جابجا کنید. میزان تولید صدای آن 62 دسیبل است که می‌توان آن را در ردیف بهترین موتور برق سایلنت خانگی به شمار آورد.

این مولد الکتریکی به صورت هندلی – استارتی روشن می‌شود و یک باتری نیز دارد. میزان آمپر خروجی آن 3.5 کیلو وات و ولتاژ خروجی AC آن 18 آمپر است. به دلیل تک فاز بودن و تولید ولتاژ خروجی DC 220 ولت می‌توانید از آن برای دستگاه‌های خانگی استفاده کنید.

دستگاه دارای سیستم خنک کننده نیز هست که در صورت استفاده مداوم داغ نکند و خراب نشود. نوع موتور تک سیلندر این محصول 4 زمان است و دستگاه با بنزین کار می‌کند. باک این ژنراتور کم صدا 12.5 لیتر ظرفیت دارد و حجم مخزن روغن 0.6 لیتر است.

بهترین موتور برق سایلنت خانگی

موتور برق بنزینی سوپر تی جی 800 وات مدل TG950DC

یکی دیگر از بهترین موتور برق بی صدا خانگی توسط برند TG تولید شده است. این محصول با توان 800 وات و وزن 16 کیلوگرم به عنوان یکی از بهترین ژنراتورهای سبک و خانگی محسوب می‌شود. جریان تولید این دستگاه 220 ولت است که می‌توانید از آن برای دستگاه‌های مختلف خانگی استفاده کنید.

موتور برق بنزینی سوپر تی جی 800 وات مدل TG950DC با بنزین کار می‌کند و باک آن ظرفیت 4 لیتر سوخت را دارد. داشتن سیستم خنک کننده برای جلوگیری از داغ شدن موتور یکی از قابلیت‌های این محصول است. دستگاه به شکل دستی روشن می‌شود و از نوع تک فاز است که تنها کاربرد خانگی دارد. البته در سازمان‌ها و کلینیک‌ها نیز می‌توان از این موتور برق سوپر تی جی استفاده کرد.

نوع موتور آن تک سیلندر است و یک عدد خروجی دارد. ولتاژ خروجی DC این محصول 12 ولت است و با حجم موتور 69 سی‌سی به عنوان یکی از بهترین ژنراتورهای بازار محسوب می‌شود. اگر چه این موتور برق بی صدا خانگی به اندازه دو محصول قبلی کم صدا نیست، اما می‌تواند به دلیل سبک بودن برای خانه‌ها کاربرد زیادی داشته باشد.

موتور برق بنزینی

موتور برق بنزینی استنلی 1020 وات

یکی دیگر از بهترین موتورهای تولید برق برای خانه‌ها توسط شرکت استنلی راهی بازار شده است. این دستگاه بنزینی با موتور 4 زمانه می‌تواند برای دیتاسنترها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز امنیتی نیز استفاده شود. وزن آن بسیار سبک است و به همین دلیل می‌توانید آن را با خود به کمپ‌های گردشگری نیز ببرید.
این مولد الکتریکی تنها 12 کیلوگرم وزن دارد و با توان 1020 وات می‌تواند برق مورد نیاز خانه شما را تأمین کند. موتور دستگاه 4 زمانه و حجم آن 53.5 سی سی است. این ژنراتور همراه با گارانتی عرضه می‌شود. موتور برق بنزینی استنلی 1020 وات می‌تواند یک انتخاب عالی برای خانه‌ها و محیط‌هایی باشد که به سر و صدا حساسیت زیادی دارند.

موتور برق بنزینی استنلی

موتور برق استارتی 3 کیلووات آسترا مدل AST3700

این دستگاه هم از آن جهت به عنوان بهترین موتور برق بی صدا خانگی حساب شده است که وزن سبک دارد و در مقایسه با دستگاه‌های با وزن سنگین، سر و صدای کمتری ایجاد می‌کند. موتوربرق استارتی 3 کیلووات آسترا مدل AST3700 کاربرد زیادی در منازل دارد و با استقبال خوبی مواجه شده است. این دستگاه قادر است برق بیشتری نسبت به سایر ژنراتورها تولید کند و برای کارهای نیمه صنعتی و دستگاه‌های الکتریکی در خانه‌ها مناسب است.

این دستگاه به صورت دستی روشن می‌شود و با بنزین عمل می‌کند. وزن آن تنها 28.5 کیلوگرم است و یک موتور برق سبک و کم حجم به شمار می‌رود. نوع ولتاژ خروجی آن AC و مقدار آن 220 ولت است. این مولد الکتریکی با شدت جریان خروجی AC 10.2 آمپر عمل می‌کند و از نوع تک فاز محسوب می‌شود.
دستگاه دو خروجی و موتور تک سیلندر 4 زمانه دارد. از این دستگاه آسترا نه تنها برای خانه‌ها بلکه برای محیط کار کوچک مثل فروشگاه، کلینیک دندانپزشکی و … نیز می‌توان استفاده کرد.

موتور برق Astra

در آخر

در این مطلب به چندین نمونه موتور برق بی صدا خانگی اشاره شد. همچنین ویژگی‌های هر دستگاه نیز به طور مختصر بررسی شد. اگر 2 دستگاه اول جزء بهترین موتور برق‌های سایلنت و بی صدای خانگی هستند که می‌توانند جز انتخاب‌های اول شما باشند. 3 دستگاه دیگری که در اینجا معرفی کردیم وزن و حجم کمتری دارند و برای خانه‌های شما مناسب هستند.

پیشنهاد می کنیم سری به مقاله راهنمای خرید موتور برق بزنید. کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *